„U” Olimpia Cluj va evolua în Muntenegru în grupele Ligii Campionilor

Multipla campioană a României, „U” Olimpia Cluj, și-a aflat adversarele din grupa preliminară a Ligii Campionilor, competiție în care evoluează pentru a 8-a oară consecutiv.

Formația pregătită de Ioana Bortan și-a aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor, iar sorții au decis să joace în Muntenegru, împreună cu campioanele din Bulgaria, Kosovo și din țara gazdă Muntenegru.

Programul complet conform site-ului UEFA este următorul :

Grupa 1: SFK 2000 Sarajevo (BIH, hosts), Breidablik (ISL), ASA Tel-Aviv University, ŽFK Dragon 2014 (MKD)

Grupa 2: Universitatea Olimpia Cluj (ROU), NSA Sofia (BUL), Breznica Pljevlja (MNE, hosts), Mitrovica (KOS)

Grupa 3: Hibernian (SCO), Pomurje Beltinci (SVN, hosts), Cardiff Met (WAL), FC Nike (GEO)

Grupa 4: FC Minsk (BLR), Kharkiv (UKR, hosts), ŽNK Split (CRO), Bettembourg (LUX)

Grupa 5: ŽFK Spartak (SRB), Ferencváros (HUN), Slovan Bratislava (SVK, hosts), Agarista – SS Anenii Noi (MDA)

Grupa 6: BIIK-Kazygurt (KAZ), PK-35 Vantaa (FIN), Flora Tallinn (EST, hosts), EBS/Skála (FRO)

Grupa 7: Apollon LFC (CYP), Sturm Graz (AUT), Braga (POR), Rīgas Futbola skola (LVA, hosts)

Grupa 8: LSK Kvinner (NOR), PAOK (GER), Anderlecht (BEL, hosts), Linfield (NIR)

Grupa 9: FC Twente (NED, hosts), Górnik Łęczna (POL), Beşiktaş (TUR), Alashkert (ARM)

Grupa 10: Gintra Universitetas (LTU, hosts), Vllaznia (ALB), Wexford Youths (IRL), Birkirkara (MLT)

Written by 

Cu o experiență de 7 ani de presă, am început activitatea în industria mass-media în luna iulie 2012 la publicația online eClujeanul.ro, perioadă în care am acoperit toate domeniile de activitate, politic, social, administrativ, evenimente și culminând cu sportul, care a fost și va rămâne marea mea pasiune, iar acum activez ca reporter sportiv pe noul proiect dedicat, unde alături de colegii mei suntem preocupați în permanență de a culisele sportului clujean.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *