Țintarul Ligii a 2-a. „U” Cluj începe noul sezon pe terenul unei nou-promovate!

Universitatea Cluj şi-a aflat programul noului sezon al Ligii a 2-a, sezonul 2019-2020, care urmează să debuteze pe 3 august 2019.

În prima etapă, trupa pregătită de Cristian Dulca se va deplasa la Reşiţa pentru duelul cu gruparea din localitate, nou-promovată în eşalonul secund.

În etapa a doua, primul meci pe teren propriu al Universităţii Cluj va fi în compania Luceafărului Oradea, iar în etapa a 3-a va avea loc derby-ul cu FC Arges, programat pe 17 august, în „Trivale”.

Tragerea la sorţi a fost live

TURUL CAMPIONATULUI

Etapa 1 – 03 august 2019

Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa
Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni
CSM Reşiţa – Universitatea Cluj
Luceafărul Oradea – Sportul Snagov
FC Argeş – Ripensia Timişoara
SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
UTA Arad – Dunărea Călăraşi

Etapa 2 (10 august 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC UTA ARAD
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
RIPENSIA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
SPORTUL SNAGOV – FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC UNIVERSITATEA CLUJ – LUCEAFĂRUL ORADEA
CS MIOVENI – CSM REȘIȚA
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FOTBAL CLUB RAPID – CONCORDIA CHIAJNA

Etapa 3 (17 august 2019)

CONCORDIA CHIAJNA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FOTBAL CLUB RAPID
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
CSM REȘIȚA – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
LUCEAFĂRUL ORADEA – CS MIOVENI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – FC UNIVERSITATEA CLUJ
SCM GLORIA BUZĂU – SPORTUL SNAGOV
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – RIPENSIA TIMIȘOARA
AFC UTA ARAD – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FC PETROLUL PLOIEȘTI

Etapa 4 (24 august 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC UTA ARAD
SPORTUL SNAGOV – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC UNIVERSITATEA CLUJ – SCM GLORIA BUZĂU
CS MIOVENI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – LUCEAFĂRUL ORADEA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – CSM REȘIȚA
FOTBAL CLUB RAPID – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

Etapa 5 (31 august 2019)

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ASSCS FARUL CONSTANŢA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
CSM REȘIȚA – FOTBAL CLUB RAPID
LUCEAFĂRUL ORADEA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
SCM GLORIA BUZĂU – CS MIOVENI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
AFC UTA ARAD – SPORTUL SNAGOV
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – RIPENSIA TIMIȘOARA
FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

Etapa 6 (7 septembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
RIPENSIA TIMIȘOARA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
SPORTUL SNAGOV – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UTA ARAD
CS MIOVENI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – SCM GLORIA BUZĂU
DACO-GETICA BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
FOTBAL CLUB RAPID – LUCEAFĂRUL ORADEA
CONCORDIA CHIAJNA – CSM REȘIȚA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

Etapa 7 (14 septembrie 2019)

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
CSM REȘIȚA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
LUCEAFĂRUL ORADEA – CONCORDIA CHIAJNA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – FOTBAL CLUB RAPID
SCM GLORIA BUZĂU – DACO-GETICA BUCUREŞTI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
AFC UTA ARAD – CS MIOVENI
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
FC PETROLUL PLOIEȘTI – SPORTUL SNAGOV
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – RIPENSIA TIMIȘOARA

Etapa 8 (21 septembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – RIPENSIA TIMIȘOARA
SPORTUL SNAGOV – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC PETROLUL PLOIEȘTI
CS MIOVENI – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UTA ARAD
DACO-GETICA BUCUREŞTI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID – SCM GLORIA BUZĂU
CONCORDIA CHIAJNA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – LUCEAFĂRUL ORADEA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM REȘIȚA

Etapa 9 (28 septembrie 2019)

CSM REȘIȚA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
LUCEAFĂRUL ORADEA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
SCM GLORIA BUZĂU – CONCORDIA CHIAJNA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB RAPID
AFC UTA ARAD – DACO-GETICA BUCUREŞTI
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS MIOVENI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC UNIVERSITATEA CLUJ
RIPENSIA TIMIȘOARA – SPORTUL SNAGOV

Etapa 10 (5 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – SPORTUL SNAGOV
FC UNIVERSITATEA CLUJ – RIPENSIA TIMIȘOARA
CS MIOVENI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
DACO-GETICA BUCUREŞTI – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FOTBAL CLUB RAPID – AFC UTA ARAD
CONCORDIA CHIAJNA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – SCM GLORIA BUZĂU
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
CSM REȘIȚA – LUCEAFĂRUL ORADEA

Etapa 11 (12 octombrie 2019)

LUCEAFĂRUL ORADEA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – CSM REȘIȚA
SCM GLORIA BUZĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
AFC UTA ARAD – CONCORDIA CHIAJNA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FOTBAL CLUB RAPID
FC PETROLUL PLOIEȘTI – DACO-GETICA BUCUREŞTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
RIPENSIA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
SPORTUL SNAGOV – FC UNIVERSITATEA CLUJ

Etapa 12 (16 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
CS MIOVENI – SPORTUL SNAGOV
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – RIPENSIA TIMIȘOARA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB RAPID – FC PETROLUL PLOIEȘTI
CONCORDIA CHIAJNA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFC UTA ARAD
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CSM REȘIȚA – SCM GLORIA BUZĂU
LUCEAFĂRUL ORADEA – FOTBAL CLUB ARGEŞ

Etapa 13 (19 octombrie 2019)

FOTBAL CLUB ARGEŞ – ASSCS FARUL CONSTANŢA
SCM GLORIA BUZĂU – LUCEAFĂRUL ORADEA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – CSM REȘIȚA
AFC UTA ARAD – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC PETROLUL PLOIEȘTI – CONCORDIA CHIAJNA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FOTBAL CLUB RAPID
RIPENSIA TIMIȘOARA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
SPORTUL SNAGOV – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS MIOVENI

Etapa 14 (26 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – CS MIOVENI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
DACO-GETICA BUCUREŞTI – SPORTUL SNAGOV
FOTBAL CLUB RAPID – RIPENSIA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC PETROLUL PLOIEȘTI
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
CSM REȘIȚA – AFC UTA ARAD
LUCEAFĂRUL ORADEA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – SCM GLORIA BUZĂU

Etapa 15 (2 noiembrie 2019)

SCM GLORIA BUZĂU – ASSCS FARUL CONSTANŢA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
AFC UTA ARAD – LUCEAFĂRUL ORADEA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – CSM REȘIȚA
FC PETROLUL PLOIEȘTI – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
RIPENSIA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
SPORTUL SNAGOV – FOTBAL CLUB RAPID
FC UNIVERSITATEA CLUJ – DACO-GETICA BUCUREŞTI
CS MIOVENI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

Etapa 16 (9 noiembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
DACO-GETICA BUCUREŞTI – CS MIOVENI
FOTBAL CLUB RAPID – FC UNIVERSITATEA CLUJ
CONCORDIA CHIAJNA – SPORTUL SNAGOV
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – RIPENSIA TIMIȘOARA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSM REȘIȚA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
LUCEAFĂRUL ORADEA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – AFC UTA ARAD
SCM GLORIA BUZĂU – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

Etapa 17 (13 noiembrie 2019)

METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ASSCS FARUL CONSTANŢA
AFC UTA ARAD – SCM GLORIA BUZĂU
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC PETROLUL PLOIEȘTI – LUCEAFĂRUL ORADEA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM REȘIȚA
RIPENSIA TIMIȘOARA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
SPORTUL SNAGOV – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC UNIVERSITATEA CLUJ – CONCORDIA CHIAJNA
CS MIOVENI – FOTBAL CLUB RAPID
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – DACO-GETICA BUCUREŞTI

Etapa 18 (16 noiembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
CONCORDIA CHIAJNA – CS MIOVENI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC UNIVERSITATEA CLUJ
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – SPORTUL SNAGOV
CSM REȘIȚA – RIPENSIA TIMIȘOARA
LUCEAFĂRUL ORADEA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB ARGEŞ – FC PETROLUL PLOIEȘTI
SCM GLORIA BUZĂU – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFC UTA ARAD

Etapa 19 (23 noiembrie 2019)

AFC UTA ARAD – ASSCS FARUL CONSTANŢA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FOTBAL CLUB ARGEŞ
RIPENSIA TIMIȘOARA – LUCEAFĂRUL ORADEA
SPORTUL SNAGOV – CSM REȘIȚA
FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
CS MIOVENI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CONCORDIA CHIAJNA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB RAPID

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 20-a – 30 noiembrie 2019
Etapa a 21-a – 07 decembrie 2019
Etapa a 22-a – 22 februarie 2020
Etapa a 23-a – 29 februarie 2020
Etapa a 24-a – 07 martie 2020
Etapa a 25-a – 14 martie 2020
Etapa a 26-a – 21 martie 2020
Etapa a 27-a – 29 martie 2020
Etapa a 28-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 29-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 30-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 31-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 32-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 33-a – 02 mai 2020
Etapa a 34-a – 09 mai 2020
Etapa a 35-a – 13 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 36-a – 16 mai 2020
Etapa a 37-a – 23 mai 2020
Etapa a 38-a – 30 mai 2020

Sezonul actual 2019-2020 se va încheia pe 30 mai 2020.

Written by 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.