300 de spectatori la meciul de caritate CFR-Lvov pentru Alexandra

Doar 300 de spectatori la meciul de caritate CFR-Lvov pentru Alexandra. Acțiunea a fost un eșec . Clujenii nu merg la asemenea meciuri.

CFR Cluj a pierdut meciul cu Karpaty Lviv cu scorul de 1-0, după golul marcat de Jennings Diogo, în prima repriză, informeaza clubul feroviar.

”În ciuda rezultatului ne înclinăm în fața voastră, a suporterilor CFR-iști care ați pus mână de la mână pentru a o sprijini pe Alexandra. Toate încasările pe bilete de la acest meci caritabil vor fi donate acestui caz pe care l-am susținut și o să îl susținem în continuare”, scrie ofiterul de presă al clubului pe Facebook.

Echipa de start: Jesus – Susic, Cestor, Burcă, Peteleu (c) – Hoban, Itu, Djokovic – Pereira, Traore, Costache ⁣

Echipa din repriza secundă: Rus – Butean, Boli, Mureșan, Camora – Golofca, Aurelio, Sylla – Pop, Omrani, Rondon⁣

Meciul de caritate s-a tinuta pentru micuta Alexandra, care sufera de o boala grea, nu are urechi si canale auditive.