Silvășan, mulțumit de victoria împotriva Stelei în Cupa României: „Ne-am făcut treaba”

U-BT s-a impus în meciul tur împotriva Stelei București din prima rundă a Cupei României la baschet masculin, scor 87-69, diferența crescând mai ales în repriza secundă.

Tehnicianul campionilor țării, Mihai Silvășan, a oferit la final câteva declarații pentru Facebook U-BT Cluj-Napoca:

„Ne-am făcut treaba! Veneam după un meci foarte greu, acum două zile cu Voluntari, am avut și un drum lung până aici, la București, însă una peste alta sunt fericit cu această victorie. Era o chestie de concentrare pentru noi. Trebuia să intrăm bine în meci, însă din păcate a apărut o relaxare când am avut peste 10 puncte diferență. În repriza a doua am schimbat puțin apărarea, am fost mai exacți în acea fază a jocului și unele lucruri ne-au ieșit mai bine, n-am mai lăsat așa multe coșuri ușoare. Urmează returul de la Cluj, evident că avem prima șansă, ne dorim să câștigăm și acel meci și să mergem mai departe în Cupa României!”

Returul are loc marți, 28 septembrie, la Cluj-Napoca, meciul urmând să se dispute în Sala Sporturilor „Horia Demian”.