Dubla lui Tescan insuficientă în amicalul cu Fredericia. Danezii au întors partida după pauză, iar „U” Cluj pleacă fără victorie din Antalya

Universitatea Cluj a disputat ultimul joc de pregătire din Antalya în fața formației din al doilea eșalon danez, FC Fredericia,pierdut cu scorul de 3-2 . În prima parte studenții au condus cu 2-0 după golurile marcate de Dragoș Tescan, dar până la final danezii de pe locul 5 în diviza B au întors scorul la 3-2.

În prima repriză Erik Lincar a folosit formula: Gorcea- Alarcon, Ilie, Gugu ,Mitrea-Balgiu- Ribeiro, Neacșu- Tescan, Fernandes, Boiciuc. În a doua parte au jucat Păun, P. Pîrvulescu, Vomir, Remacle, Pires, N. Pîrvulescu, Haită, Moraru, V. Alexandru și Hofman.

Anterior, în cadrul stagiului de pregătire, clujenii au pierdut la scor cu Korona Kielce 6-0 și au remizat 1-1 cu Nasaf, formație din prima ligă a Uzbekistanului.