Toni Petrea e istorie, Sabău revine pe banca lui „U” Cluj după șase etape din Superliga!

Înfrângerea suferită de Universitatea Cluj împotriva marii rivale CFR, scor 3-4, în etapa a 6-a a Superligii, i-a fost fatală antrenorului Anton Petrea, care a fost îndepărtat de la cârma echipei.

„FC Universitatea Cluj a ajuns la un acord de încetare a colaborării cu antrenorul Anton Petrea.

Clubul nostru dorește să le mulțumească lui Anton Petrea și staff-ului său, format din Cristian Țermure (antrenor secund), Vasile Gheorghe (preparator fizic) și Dumitru Hotoboc (antrenor cu portarii) pentru munca depusă la ”U”.

Le dorim mult succes în carieră!”, a anuntat clubul.

Conducerea echipei l-a convins, din nou, pe Ioan Ovidiu Sabău să revină pe banca „șepcilor roșii”.

„Clubul nostru a ajuns la un acord cu Ioan Ovidiu Sabău, care revine pe banca tehnică a Universității Cluj. Acesta va conduce echipa la meciul de luni cu FC Hermannstadt din etapa a șaptea a Superligii.

Îi urăm bun venit și îi dorim mult succes în acest nou capitol alături de ”U”!”, au precizat oficialii alb-negrilor.

Vasile Manu

10 ani de experiență în presă. Am scris și scriu în continuare și pentru eClujeanul.ro din luna iulie 2012, foaiatransilvana.ro și clujulpolitic.ro. Am acoperit toate domeniile de activitate, politic, social, administrativ, iar din iunie 2019 sunt în slujba sportului din Cluj odată cu înființarea sportulclujean.ro.

Learn More →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *