Patrick Richard așteaptă o bătălie în ultimul joc al sezonului: „E foarte greu să câștigi un campionat, dar o să fim pregătiți pentru meciul decisiv”

Căpitanul formației U-BT Cluj-Napoca, Patrick Richard, a oferit câteva declarații pentru pagina de Facebook a clubului după eșecul cu 60-64 în fața adversarei CSM Oradea, în Meciul 4 al Finalei.

Richard a sperat ca formația să poată câștiga un joc la Oradea, dar rămâne motivat înaintea decisivului din BTarena:

„Ne-am dorit extrem de mult să câștigăm Meciul 3, dar n-am putut. Așa am vrut să luăm și Meciul 4, dar e greu. E foarte greu să câștigi un campionat! Au avut o atmosferă excelentă aici, știu că au fost motivați să aibă fanii alături. Acum trebuie să mergem acasă și ne așteaptă jocul decisiv. Ne-am luptat tot anul pentru avantajul terenului propriu și acum avem ultimul meci în sala proprie. Sperăm ca fanii să ne fie alături într-un număr important!”

Întrebat la ce se așteaptă de la ultimul meci al sezonul, Richard a spus:

„Două echipe care vor să câștige. Două echipe care se respectă între ele și ambele vor da tot ce au mai bun pentru țelul final, câștigarea campionatului. O să fim pregătiți pentru duminică!”

Foto: Facebook U-BT Cluj-Napoca

sportulclujean

Learn More →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

c84f6441-c169-4dc1-a330-8081262660f8