Antrenorul Universității Cluj, Costel Enache, a fost un tehnician fericit după primul succes oficial din 2021, 2-1 în optimile Cupei împotriva formației UTA Arad
„E o victorie foarte importantă și pe lângă o calificare și un rezultat pozitiv mă bucură victoria pentru că vine ca o răsplată pentru jucători după ce au muncit foarte mult în ultima perioadă. Știu că am tras tare de ei, nu prea au avut timp liber și antrenamentele au fost destul de dure. Sper să se bucure de victoria asta, să le aducă încredere, să îi motiveze în continuare, dar în același timp să ne responsabilizeze.
Am fost foarte supărat că am luat gol în ultima secundă, dar acum sunt bucuros, e un motiv să mă pot rățoi la ei”, a declarat antrenorul Costel Enache după victoria cu UTA Arad.
Jucătorii și staff-ul au făcut hora bucuriei la finalul meciului câștigat cu UTA. „Încercăm să facem momente care să adune grupul și să fim împreună și la victorii, dar și la momente mai puțin plăcute. Încercăm să ținem sentimentele și trăirile împreună în cadrul clubului„, a susținut Enache.
Enache: Cred că am arătat bine și putem spera la forța noastră
„Eram nedumerit de nivelul nostru de pregătire, în fotbal sunt atât de multe făcut încât nu-ți ajunge timpul, a trebuit să facem ceva improvizații, să fim revoluționari pentru că după 4 săptămâni de pregătire trebuia să fim pregătiți pentru un joc oficial și încă o săptămână pregătiți de campionat. N-am știut la ce nivel suntem, am vrut să ne comparăm cu o echipă de liga întâi. Cred că am arătat bine și putem spera la forța noastră”, a mai susținut antrenorul lui U Cluj.
