Debut în forță pentru „U” Olimpia în campionat

„U” Olimpia Cluj a debutat cu un succes concludent în Liga 1 la fotbal feminin, învingând duminică (5 septembrie) fără drept de apel nou-promovata Ladies Târgu Mureș.

„Studentele” au condus la pauză cu 4-0, trei goluri venind de la Mihaela Ciolacu în decurs de 30 de minute.

În partea secundă, Olimpia a continuat să apese pedala de accelerație, în poarta mureșencelor marcându-se alte cinci goluri, pentru 9-0 la final.

Prin această victorie, elevele lui Daniel Sima stabilesc scorul etapei a doua, alături de ACS Fair-Play București, ambele grupări impunându-se cu același scor.

Reușitele campioanelor au fost semnate de Mihaela Ciolacu (10, 22, 40, 78), Carmen Marcu (35), Cristina Botojel (48), Ioana Bortan (53), Roxana Mirea (55) respectiv Adina Borodi (63).