Fostul feroviar Adrian Păun a înscris din nou în Israel. O accidentare ar putea să îl țină 6 săptămâni departe de teren

Fostul campion din Gruia, Adrian Păun, s-a acomodat în Israel și a înscris, din nou, sâmbătă seara, pentru Hapoel Beer Sheva, în victoria obținută cu 3-2 împotriva lui Beitar Ierusalim, din etapa a 15-a.

Se pare că Păun a devenit rapid unul dintre cei mai buni jucători ai grupării israeliene, reușind sâmbătă seară să bifeze cel mai bun meci în tricoul lui Hapoel.

Fostul feroviar a înscris pentru 2-0 în minutul 50 și a ajuns la al doilea gol în campionat, în urma unei acțiuni în viteză plecate din propria jumătate, a ajuns în careul advers și după ce a driblat mai mulți jucători a înscris cu un șut plasat și puternic.

Lucrurile s-au cimplicat pentru Păun, care s-a accidentat la gambă în minutul 68, ieșind de pe teren șchiopătând, fiind ovaționat de cei 15000 de spectatori.

Dacă va fi ruptură, jucătorul ar putea lipsi 6 săptămâni pe teren.

Beitar Jerusalim a revenit spectacol de la 0-2, a restabilit egalitatea, dar Hapoel Beer Sheva a marcat golul victoriei prin Micha în minutul 87.